Termo Teknik yeni İRİS Kazan Serisi ile Ürün Skalasını Genişletiyor

Termo Teknik tarafından 2024 yılının Mayıs ayında piyasaya sunulan yeni İRİS premix duvar tipi yoğuşmalı kazanlar ve diğer yüksek kaliteli Termo Teknik ısıtma sistemleri ürünleri, kullanıcılara konforlu ısınma ve anında yeterli sıcak su deneyimi yaşatıyor.


Türkiye ve Avrupa’nın en büyük ısı sistemleri tedarikçileri arasında yer alan Termo Teknik, seçkin özelliklere sahip İRİS Premix Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan Serisi’ni 2024 yılı Mayıs ayında piyasaya sundu. Farklı ısıtma sistemi taleplerine yanıt oluşturan 50,65,90,100,125 ve 150 kW kapasite değerleri ile İRİS kazanlar merkezi ısıtmada geniş sistem seçeneği sunuyor. Piyasaya kısa bir süre önce sunulmasına rağmen İRİS kazanlar, piyasa profesyonelleri ve son kullanıcılardan yüksek talep görüyor.


Termo Teknik yeni ürünü İRİS’in yanı sıra, Çorlu’da kurulu, dünyanın en büyük panel radyatör fabrikasında, Silüet ve Termolux serisi panel radyatörleri üreterek, yurtiçi ve yurtdışına satışını gerçekleştiriyor. Ayrıca, İngiltere’de, hatayı sıfıra yakın seviyeye indiren 6 sigma kalite yönetimi ile üretilen LOGIC Premix Yoğuşmalı Kombi ve EVOMAX 2 Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan Serisini Türk tüketicisine sunuyor.

Yıllık üretim kapasitesi 5.5 milyon adet olan fabrikasında, gelişmiş altyapı ve çelik sac ile robotik hatlarda, yüksek basınca dayanıklı olarak üretilen panel radyatörleri, Antarktika’nın da içinde bulunduğu 7 kıtada, 50’nin üzerinde ülkede kullanılan Termo Teknik sayısız ödüle layık görüldü. İRİS Premix Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan Serisi’nin çok sayıda önemli özelliği bulunuyor. Bu özellikler şu şekilde sıralanıyor:

Sadece kat istasyonu, radyatör ve boylerin olduğu sistemlerde dahili kontrol paneli ile master kazan üzerinden cihazların sıralı devreye girmesini sağlayan İRİS kazanlar, ihtiyaç halinde ilave kontrol paneli (AVS 75) kullanarak karışım vanası kumandası, havuz ısıtması, klima santrali, güneş enerjisi gibi bölümlere entegrasyon sağlıyor.


İRİS kazanlar, maksimum enerji tasarrufu sağlayan A sınıfı yüksek verime sahip bulunuyor. İhtiyaca göre kapasite değerleri yüzde 100‘e kadar yükselebiliyor. Mevsim geçişlerinde tesisatta dolaşan suyun sıcaklığını sensörler vasıtası ile algılayan kazanlar kapasitesinin yüzde 30’una kadar düşerek maksimum enerji tasarrufu sağlıyor. Korozyana dayanıklı, tek parçalı paslanmaz çelik eşanjöre sahip olan İRİS kazanlar, yüksek binalarda ve toplu konutlarda plakalı eşanjöre ihtiyaç duymadan maksimum 6 bar’a kadar çalışabiliyor. Kolay kurulum ve yer tasarrufu sağlayan ebatlarda üretilen İRİS Kazan Serisi, kazan dairelerinde yerden tasarruf sağlıyor. Dublex veya Triplex konutlarda ise tek bir kazan ile ısıtma sisteminin tüm ihtiyacının karşılanması mümkün olabiliyor.


İRİS Premix Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan Serisi, kullanıcılara cihazların ve tesisatların durumu hakkında birçok bilgi sunan geniş bir LED ekran ve tamamen Türkçe açıklamalı menüler sunuyor. Kullanımı kolay menü yapısı sayesinde, cihazların tam kontrolü mümkün oluyor. Dahili atık gaz geri akım güvenlik klapesi, düşük atık gaz seviyesi, sessiz çalışma, az yer kaplama, temiz ve şık görünüm gibi özelliklere sahip İRİS kazanların, sağlamlıklarının göstergesi olan 3 yıl garantisi bulunuyor.