Şimdi yükleniyor

Kırıkkale Üniversitesi’nden AFS Fabrikası’na Teknik Gezi

Kırıkkale Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Programı öğrencileri ve akademik kadrosu, Türkiye’nin önde gelen iklimlendirme sektörü markalarından AFS’nin üretim tesisine teknik gezi düzenledi. 

Kırıkkale Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Programı öğrencileri ve akademik kadrosundan oluşan grup “yerinde öğrenme ve firma ziyaretleri ile sektörü tanımaları” amacıyla düzenlenen fabrika teknik gezileri kapsamında; AFS üretim tesisini ziyaret ettiler.

Bölümden çok sayıda öğrencinin katıldığı geziye sektörü tanıtan bir söyleşi ile başlandı. Akabinde gerçekleştirilen AFS marka sunumu ile dünden bugüne AFS, teknik alt yapısı, üretim kapasitesi, Türkiye ekonomisindeki yeri, ihracat payı, insan kaynakları politikası gibi konularda öğrencilere bilgi verildi. Tesis içerisinde yer alan showroom ve ar-ge birimi öğrencilere kapısını açarak uluslararası laboratuvarlardan edinilmiş sertifikalar ve marka ar-ge birimi tarafından geliştirilen test düzenekleri ile mevcut test sahası incelenerek kalite kontrol süreçlerine dair öğrenciler bilgilendirildi.

İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Programı öğrencilerinin üretim ve sektörle ilgili sorularını yanıtlayan AFS yetkilileri, katılımcı öğrencilere aynı zamanda kariyerlerine dair yönlendirici sunum da yaptı. Faydalı ve verimli geçen gezi sonrası öğrenci ve akademisyenlerin ziyaretten oldukça memnun kaldığı gözlemlendi.