Şimdi yükleniyor

Eurovent Yeni Bir Tavsiye Yayınladı: 18-2 SEPREurovent Sıvı Soğutma Paketleri ve Isı Pompaları Ürün Grubu (PG-LCP-HP), Çok Yüksek Sıcaklıklı Proses Soğutucular için 18-2 SEPR adlı bir öneri yayınladı.

Tavsiye, (AB) 2016/2281 sayılı Yönetmeliğin revizyonu bağlamında Çok Yüksek Sıcaklıklı Proses Soğutucular için özel bir endeks önerisi sunuyor. Şu anda, (AB) 2016/2281 sayılı Yönetmelik, Mevsimsel enerji performans oranı (SEPR) adı verilen özel bir verimlilik endeksi ile evaporatörde 12/7°C su giriş/çıkış sıcaklığına sahip Yüksek Sıcaklıklı Proses Soğutucularını ele almaktadır.

‘Sıvı Soğutma Paketleri ve Isı Pompaları’ Ürün Grubu Başkan Yardımcısı Mariano Covolo şunları söyledi: “Giderek daha fazla soğutucunun, 12/7°C’den çok daha yüksek evaporatör koşullarına sahip Proses ve BT Soğutma uygulamalarına yönelik olduğunu fark ettik. Avrupa HVACR endüstrisi olarak, bu tür uygulamaların kullanıcılarının farklı teklifleri verimlilik ve fiyat açısından kolayca karşılaştırmasına olanak tanıyan özel bir referans koşulu tanımlama sorumluluğunu hissediyoruz. Bunun da ötesinde, bu Tavsiye Kararı ile tanımlanan mevsimsel endeksin, söz konusu kapsamlı ve hızla gelişen uygulamalar için bugün tamamen eksik olan minimum verimlilik gereksinimi için de geçerli olduğunun altını çizmekten gurur duyuyoruz.”

Eurovent Belgesini indirmek için:
https://www.eurovent.eu/publications/eurovent18-2-sepr-for-very-high-temperature-process-chillers/