Alarko Carrier’in “Okulların Havası Değişiyor” Projesi Brandverse Awards’dan Ödülle Döndü

Alarko Carrier, iklimlendirme alanındaki uzmanlığını bir iyilik hareketine dönüştürdüğü “Okulların Havası Değişiyor” projesiyle Brandverse Awards 2024’te Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik ana bölümü, “Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam Alanları” kategorisinde Bronz ödülün sahibi oldu.


Alarko Carrier’ın 2023 yılında iklimlendirmenin, çocukların gelişimi ve eğitim yaşamı üzerindeki etkilerine dikkat çekmek ve eğitimi desteklemek amacıyla hayata geçirdiği “Okulların Havası Değişiyor” başlıklı projesi, Brandverse Awards 2024’ten ödülle döndü. 24 Haziran 2024 tarihinde, Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de gerçekleştirilen ödül töreninde Alarko Carrier’ın ödülünü, Alarko Carrier Kurumsal İletişim ve Dijital Kanal Müdürü Hüdai Öztürk ve Artı İletişim Yönetimi Yönetim Kurulu Üyesi Juliet Demircioğlu birlikte teslim aldı. Projenin ödüle layık görülmesinden büyük mutluluk duyduklarını belirten Hüdai Öztürk şunları söyledi: “Okulların Havası Değişiyor projemiz, sürdürülebilirlik vizyonumuzun önemli bir yansımasıdır. İklimlendirmenin, çocukların gelişimi ve eğitim yaşamı üzerindeki etkilerine dikkat çekmeyi amaçladığımız projemizin, jüriden de tam not alması gurur verici. Brandverse Awards’da aldığımız bu ödül, projemizin etkisini göstermesi ve sürdürülebilirliği açısından büyük önem taşıyor.”

Okulların Havası Değişiyor Projesi
‘Temiz Hava Herkesin Hakkı’ diyerek iklimlendirme alanındaki uzmanlığını bir iyilik projesine dönüştüren Alarko Carrier, 2023 yılında kömür sobasıyla ısınan Mardin’in Çaldere Köyü’nün ilkokuluna; ısı pompası, ısı geri kazanım cihazı, fancoil, hava temizleme cihazı, sirkülasyon pompası ve fotovoltaik panelden oluşan ileri teknoloji bir sistem kurdu. Sınıflardaki ısınma ve soğutma ihtiyacının ısı pompası teknolojisiyle sağlanmaya başladığı okul, kendi elektriğini de kendi üretmeye başladı. İklimlendirmenin, çocukların gelişimi ve eğitim yaşamı üzerindeki etkilerine dikkat çekmek ve eğitimi desteklemek amacıyla hayata geçirilen projenin, iklim koşullarının zorlu olduğu farklı illerde uygulanarak Türkiye genelinde yaygınlaştırılması hedefleniyor.