Şimdi yükleniyor

2024 REHVA Yıllık Toplantısı Yapıldı

Türkiye’nin de içinde olduğu 27 Avrupa ülkesinden 120.000’den fazla aktif olarak çalışan HVAC uzmanını temsil eden meslek organizasyonu Avrupa Isıtma, Havalandırma, İklimlendirme Dernekleri Federasyonu – REHVA Annual Meeting  (REHVA Yıllık Toplantısı) 15-17 Mayıs 2024 tarihleri arasında TTMD’nin ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

REHVA Annual Meeting, 15 Mayıs’ta MechTalks Konferansının ardından İstanbul Boğazı’nda yapılan “Hoş Geldiniz Resepsiyonu” ile başladı. REHVA katılımcıları tekne turunda yemek eşliğinde keyifli vakit geçirme fırsatı buldu.

REHVA daimi komite üyelerinin katılımıyla 16 Mayıs 2024 tarihinde düzenlenen Komite Toplantıları’nda 2023 yılı değerlendirmeleri yapılırken, aynı zamanda 2024 yılı faaliyetleri planlandı. Her yıl düzenlenen REHVA Öğrenci Yarışması’na bu yıl 13 ülkeden aday öğrenci takımları başvurdu. Yapılan sunum ve değerlendirmelerin ardından kazanan yarışmacılar belirlendi. Birinciliği Portekiz’den João Mota, ikinciliği İtalya’dan Marco Bizzarri ve üçüncülüğü de Fransa’dan Ninon Gauthier ve Roxane Viala aldılar.  En iyi poster ödülü ise Slovakya’dan Angelika Václovová’ya gitti. Akşam Lotus Lokal’de düzenlenen REHVA Yemeği’nde HVAC Profesyonellerine ödülleri takdim edildi. 18 Mayıs sabahı Üye Dernek temsilcilerinin katılımıyla REHVA 68. Genel Kurulu gerçekleştirildi.